Gmina Miejska Lubawa najczęściej ogłasza przetargi w dziale Roboty budowlane — 6 z 10 ogłoszeń w tym oknie. Poniżej wszystko, co o tym zamawiającym wiadomo z rejestrów publicznych: otwarte postępowania, kto wygrywał wcześniej i za ile, zawarte umowy, plan na bieżący rok wraz z wartościami szacunkowymi oraz finansowanie inwestycji.
Ogłoszenia i ich rozstrzygnięcia — pełny cykl jednego postępowania, od publikacji po wybór wykonawcy.
| Miesiąc | Ile | rozstrzygnięte | Wartość |
|---|---|---|---|
| maj | 2 | 1 | 233 783 zł |
| cze | 3 | 1 | 201 720 zł |
| lip | 2 | 4 | 4 011 316 zł |
| sie | 2 | 2 | 444 758 zł |
| wrz | 1 | 1 | 1 920 000 zł |
| paź w toku | 0 | 1 | 73 677 zł |
Instytucja i rynek liczone na tym samym oknie: od maja do października. Rynek to 68 122 rozstrzygnięć wszystkich zamawiających w naszej bazie.
Wygrywało tu 8 różnych firm. 7 z nich wygrało dokładnie raz, a 1 firma, która wygrała więcej niż raz, zgarnęła 30% tych wygranych. To nie jest rynek zamknięty wokół stałego dostawcy.
Liczone na 10 rozstrzygnięciach z 10, przy których znamy zwycięzcę. Spośród 8 firm jedna wygrała więcej niż raz — łącznie 30% tych wygranych.
Najwięksi zgarniają nieproporcjonalnie dużo: 41% wartości idzie do jednego kontrahenta, 92% do pięciu, 98% do dziesięciu. Pozostałe 21 dzieli między siebie 2% — to rejestr drobnych, rozproszonych zakupów z kilkoma dużymi wyjątkami.
Liczone na 4 150 336 zł, czyli na umowach, przy których druga strona ma NIP. Różnica do 4 214 294 zł z kafelka wyżej to głównie umowy z osobami fizycznymi, których rejestr nie identyfikuje numerem.
| Kontrahent | Umów | Łącznie | Typowa umowa |
|---|---|---|---|
| firmy | 38 | 4 143 561 zł | 6169 zł |
| osoby fizyczne | 4 | 9258 zł | 2458 zł |
| inne instytucje | 4 | 6775 zł | 1620 zł |
| nieznany | 4 | 54 700 zł | 2000 zł |
Rynek to 1 030 536 umów wszystkich zamawiających w naszej bazie — rejestr zaczyna się 1 lipca 2026, więc instytucja i rynek liczone są na tym samym oknie.
Przy 8 umowach rejestr nie podaje adresu — to głównie umowy z osobami fizycznymi. Nie zgadujemy, gdzie mieszkają.
| Wartość pozycji | Pozycji | Udział | Razem | Wartości |
|---|---|---|---|---|
| do 10 tys. | 0 | 0% | 0 zł | 0% |
| 10–130 tys. | 0 | 0% | 0 zł | 0% |
| 130 tys. – 1 mln | 13 | 76% | 5 634 494 zł | 24% |
| 1–5 mln | 3 | 18% | 7 550 000 zł | 32% |
| ponad 5 mln | 1 | 6% | 10 100 000 zł | 43% |
1 pozycja z 17 — 6% planu — to 43% jego wartości. Reszta to drobne zakupy.
Rynek to 126 059 pozycji planów wszystkich zamawiających w naszej bazie.
Plan nie ma dat dziennych — instytucja podaje kwartał, w którym zamierza ogłosić postępowanie. Dlatego tu oś jest kwartalna.
| Miesiąc | Ile | Wartość |
|---|---|---|
| maj | 1 | — |
| cze | 1 | — |
| lip | 0 | — |
| sie | 1 | — |
| wrz | 0 | — |
| paź w toku | 0 | — |
Liczone na 8 postępowaniach, przy których źródło finansowania jest w ogłoszeniu podane. Przy 2 nie ma tej informacji i nie zgadujemy.
| Miesiąc | Ile | rozstrzygnięte | Wartość |
|---|---|---|---|
| maj | 2 | 1 | 233 783 zł |
| cze | 3 | 1 | 201 720 zł |
| lip | 2 | 4 | 4 011 316 zł |
| sie | 2 | 2 | 444 758 zł |
| wrz | 1 | 1 | 1 920 000 zł |
| paź w toku | 0 | 1 | 73 677 zł |
| Rejestr | Rekordów | Wartość | Okno | Co to jest |
|---|---|---|---|---|
| Ogłoszenia | 10 | — | od maja do października | postępowania, które ogłosiła |
| Rozstrzygnięcia | 10 | 6 885 255 zł | od czerwca do października | wartość ofert, które wygrały |
| Umowy | 50 | 4 214 294 zł | od lipca do października | także poniżej progu przetargowego |
| Plan na 2026 | 17 | 23 284 494 zł | cały rok, bez dat dziennych | wartości szacunkowe, jeszcze nie wydane |
| Gmina | Pozycji | Wartość planu | Powyżej progu | Największa |
|---|---|---|---|---|
| MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA Dzielnica Bemowo | 873 | 1 159 313 691 zł | 142 | 80 000 000 zł |
| Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu | 239 | 1 317 165 925 zł | 37 | 843 140 859 zł |
| Gmina Wałbrzych | 226 | 382 189 716 zł | 66 | 58 200 000 zł |
| Miasto Jastrzębie-Zdrój | 221 | 435 736 452 zł | 54 | 95 478 288 zł |
| Miasto Białystok | 203 | 1 002 485 163 zł | 52 | 210 598 500 zł |
| Gmina Miejska Lubawa ← | 17 | 23 284 494 zł | 2 | 10 100 000 zł |
Przetargi rozchodzą się szeroko, umowy bezpośrednie skupiają się wokół kilku dostawców. To dwa różne rynki u jednego zamawiającego.
Kto wygrywał przetargi tej instytucji, za jaką kwotę i przy ilu konkurentach.
Umowy z Centralnego Rejestru Umów — także te zawarte poza przetargiem, poniżej progu.
Co instytucja zamierza kupić w tym roku i za ile — z jej własnego planu postępowań.
Wstępne konsultacje i ogłoszenia informacyjne — sygnał, że zamówienie dopiero się rodzi i jest jeszcze czas, żeby wpłynąć na jego kształt.
Skąd instytucja bierze pieniądze na zakupy i w co inwestuje.